Թեժ պայքար, նոր բացահայտումներ և օգտակար ժամանց․ հենց այսպես կարելի է բնութագրել երեխաների կողմից այդքան սիրված Junius ֆինանսական առցանց մրցաշարը։ Կարճատև դադարից հետո վերադարձած մրցաշարի չորրորդ փուլը մոտեցավ ավարտին։
Շուրջ մեկ ամիս 3-8-րդ դասարանի աշակերտներ մրցում էին միմյանց հետ՝ ստուգելու մաթեմատիկայի և ֆինանսական ոլորտի վերաբերյալ իրենց գիտելիքները։
Մրցաշարի հերթական փուլն ամփոփվեց մրցանակների հանձնման հանդիսավոր արարողությամբ։ Արդյունքում՝ բոլոր 1-50 փուլերը հաջողությամբ հաղթահարած և առավելագույն թվով բյուրեղներ հավաքած մասնակիցներն արժանացան Իդրամ ընկերության կողմից սահմանված արժեքավոր մրցանակների, որոնք, ինչպես և մրցափուլերը, համապատասխանեցված էին տարիքային խմբերին․
3-4-րդ դասարաններ՝
1-ին տեղ – Samsung Galaxy Tab S10 պլանշետ,
2-րդ տեղ – Fitbit Charge 6 Coral սմարթ ժամացույց,
3-րդ տեղ – Yerevan Park նվեր-փաթեթ երկու անձի համար։
5-6-րդ դասարաններ՝
1-ին տեղ – Nintendo Switch OLED,
2-րդ տեղ –Instax Mini SE ֆոտոխցիկ,
3-րդ տեղ – Adidas նվեր քարտ։
7-8-րդ դասարաններ՝
1-ին տեղ – Apple iPad 11 (2025),
2-րդ տեղ – iSpace նվեր քարտ,
3-րդ տեղ – AirPods 4 ականջակալներ։
IDBank-ի և Իդրամի Հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով երկու տարի առաջ Idram Junior հավելվածում ներդրված Junius խաղի նպատակն է ֆինանսապես կրթել երեխաներին իրենց սիրելի՝ խաղային ֆորմատով․ «Ուրախ ենք տեսնել, որ Junius խաղի մասնակից բազմաթիվ երեխաներ այսօր կրթվում են խաղի միջոցով։ Մրցույթները հայտարարվում են որոշակի պարբերականությամբ և շուտով՝ հուլիսի 6-ին, հայտարարելու ենք նոր մրցույթ, որի շրջանակում կրկին 3-8-րդ դասարանի աշակերտները հնարավորություն կունենան, յուրաքանչյուրն իրենց կատեգորիայում, մասնակցել և շահել տարբեր մրցանակներ, այդ թվում՝ iPad, պլանշետ, Airpods ականջակալներ և այլ արժեքավոր նվերներ։ Հիշեցնեմ, որ մրցանակը ստանալու համար Իդրամում ծնողի կողմից նույնականացված լինելը պարտադիր է, հակառակ դեպքում հաղթող է ճանաչվում հաջորդ հորիզոնականը զբաղեցրած և նույնականացված մասնակիցը»։
Ֆինանսական նոր արկածները դեռ առջևում են, այնպես որ ներբեռնեք և նույնականացվեք Idram Junior հավելվածում՝ բաց չթողնելու գիտելիքների ձեռքբերման նոր հնարավորությունը։
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտատերերի համար, որի միջոցով երեխաները հնարավորություն են ստանում օգտվել անկանխիկ միջոցներից, անհպում վճարումներ կատարել, խնայել և զարգացնել ֆինանսական գրագիտությունը, իսկ ծնողները՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործողությունները ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով։
Շնորհավորում ենք բոլոր մասնակիցներին։ Միշտ հիշեք, որ անկախ զբաղեցրած հորիզոնականներից՝ ամենաարժեքավոր մրցանակը, որը հնարավոր է ձեռք բերել՝ գիտելիքն է։

Intense competition, new discoveries and meaningful fun: this perfectly captures the spirit of beloved Junius financial online tournament. After a short break, the tournament returned with its fourth round, which has now come to conclusion.
For about a month, 3rd to 8th-grade students competed against each other to test their knowledge of mathematics and finance.
The latest round of the tournament was concluded with a festive award ceremony. Participants, who successfully completed all 50 levels and collected the maximum number of crystals, received valuable prizes awarded by Idram, which were adapted to their respective age groups, like the game rounds:
Grades 3-4
1st place - Samsung Galaxy Tab S10 tablet,
2nd place - Fitbit Charge 6 Coral smart watch,
3rd place - Yerevan Park gift package for two.
Grades 5-6
1st place - Nintendo Switch OLED,
2nd place - Instax Mini SE camera,
3rd place - Adidas gift card.
Grades 7-8
1st place - Apple iPad 11 (2025),
2nd place - iSpace gift card,
3rd place - AirPods 4 earphones.
According to Tatevik Vardevanyan, Head of Communications and Social Responsibility Programs at IDBank and Idram, the Junius game, introduced in the Idram Junior app two years ago, aims to improve children's financial literacy through their favorite game-based format.
"We are happy to see that so many children participating in Junius today are learning through play. The competitions are announced periodically, and soon, on July 6th, we will announce a new tournament. Within its framework, 3rd to 8th-grade students will once again have the opportunity to participate and win various prizes in their respective categories, including iPads, tablets, AirPods, and other valuable gifts. Let me remind you that to receive a prize, the parent must complete verification in Idram, otherwise, the next verified participant in line will be recognized as the winner."
New financial adventures are still ahead, so download and complete your verification in the Idram Junior app to make sure you don't miss this new opportunity to gain knowledge.
Congratulations to all the participants! Always remember that regardless of your final ranking, the most valuable prize you can earn is knowledge.